Kes on Jeesus? tekstiversioon

Oletame, et Jeesus on tõesti see, kelle Piibel ütleb ta olevat - Jumala ainuke poeg, kes tuli maailma, et päästa meid pattudest. Aga kui tema surm oli traagiline õnnetus, mis oli siiski osa Jumala igavesest plaanist, et teha meie pääste võimalikuks?

Ma usun, et sa nõustud, et see muudaks paljugi.

Oled sa kunagi mõelnud, miks me arvestame aega Kristuse sünni järgi? Oleks kummaline, kui seda isikut poleks kuna olemas olnud, kelle sünni järgi me arvestame ajalugu. Ajaloolased tänapäeval ei kahtle, et Jeesus Kristus on kunagi sündinud, reaalselt elanud isik. Küsimus on see - kes ta tõeliselt oli?

Ta tutvustas ennast Jumala Pojana, ehkki ta elas oma elu ja tegutses otsekui inimese poeg. Lõpetuseks ta suri selle teadmisega, et ta oli Jumala Poeg, see oli tema süüdimõistmise, tema hukkamise alus.

Oli ta hullumeelne, minnes surma mingisuguse kinnisidee eest? Jeesuse elus me ei märka hullumeelse inimese käitumisjooni. Oli ta valetaja? Oleks väga raske uskuda, et kogu läänemaailma kultuur ja eetika oleksid ehitatud ühele valetajale. Järelikult jääb ainult võimalus, et ta oli see, kes ta väitis ennast olevat - Jumala Poeg.

Olen selles veendunud pärast seda, kui olen uurinud kõiki erinevaid usundeid ja õpetanud eetikat. Kui ma otsiksin ja valiksin endale jumalat suurte usuliste õpetajate keskelt, siis saaks see olla ainult Jeesus. Oma elu viimasel õhtul küsis tema õpilastest üks: "Näita meile Jumalat!" ja Jeesus ütles, "Kes mind on näinud, on näinud Jumalat!". Ütles, "mina olen tee ja tõde ja elu. Üksi ei saa Jumala juurde muidu, kui minu kaudu!". Fjodor Dostojevski ütles kunagi: "Kui keegi tõestaks mulle, et Kristus ja tõde on lahus teineteisest, siis ma eelistaksin jääda Kristusega".

Kui ta on ainus tee Jumala juurde, siis on väga oluline küsimus: Kes on Jeesus sinu jaoks?